ŠEIMYNINIO GYVENIMO KOKYBĖ,
SEKSUALUMAS, RELIGINGUMAS. SIMPTOTERMINIO METODO VARTOTOJŲ ANALIZĖ


Karel D. Skocovsky
Asmenybės ir etniškumo raidos tyrimų centras,
Socialinių mokslų mokykla, Masaryk universitetas
Ludmila Laznickova
CENAP, Čekija

Iki šių dienų atliktų ir tebesitęsiančių Čekijoje mokslinių tyrimų simptoterminio NŠP metodo veiksmingumo bei pritaikomumo srityje daliniame pristatyme aptariami NŠP praktikos psichologiniai aspektai. Šiuo metu 101 porai yra išsiųsti pačių autorių sudaryti klausimynai, įverti-nantys NŠP metodo veiksmingumą. Klausimyne pateikti klausimai iš keturių sričių:

(1) bendras santuokos įvertinimas (pvz., Ar jautiesi patenkintas savo santuoka?),
(2) seksualumo įvertinimas (pvz., Ar jautiesi šioje santuokoje patenkintas lytiniu gyveni-mu?), lytinių aktų dažnumas, erekcijos ar orgazmo sutrikimai,
(3) NŠP metodo įvertinimas (pvz., individualus partnerio NŠP metodo vertinimas ir perio-dinio susilaikymo sunkumai),
(4) religinė praktika (pvz., kokį vaidmenį gyvenime užima tikėjimas į Dievą? Ar dažnai meldžiamasi kartu su partneriu?). Taip pat klausimyne pateikiami kiti klausimai, susiję su socio-demografine ir ginekologine informacija, lytiniu aktyvumu, ciklų apibendrinimu per pastaruosius šešis mėnesius (daugeliu atvejų).

Šiuo metu (vasario mėn. pabaigoje), jau disponuojant pirminiais rezultatais, tyrimas ir toliau tęsiamas. Atsakymų koeficientas yra didesnis nei 60 proc. Galutiniai skaičiai bus pristatyti baigiamojoje pranešimo versijoje.